Kategoriler
MARKALAR
Ürün Filtreleme
Sünger Ölçüleri
Kalınlık Ölçüsü
Sünger Modeli
İÇ ÇAP ÖLÇÜSÜ
BORU ET KALINLIĞI
Ürün Kalınlığı
Renk
Fiyat Aralığı


Jeneratör odası ses yalıtımı

Jeneratörler, genellikle elektrik enerjisinin devre dışı kaldığı zamanlarda yedek enerji sağlayabilen makinelerdir. Jeneratörlerin avantajları yanında, çok gürültü çıkarması nedeniyle dezavantajı da bulunmaktadır. Oldukça yüksek frekanslarda ses çıkaran ve gürültü kirliliğine neden olan jeneratörlerin, ses yalıtımları yapılabilmektedir.

Gürültünün çevreye zarar vermesinden dolayı bu sesleri azaltmak için ortam koşullarına en uygun ses izolasyonunun bulunması ve doğru malzemelerle ses yalıtımının uygulanması gerekmektedir. Jeneratör odası ses yalıtımı;iç ses yalıtımı, makine odası ses yalıtımı ve dış mekân ses yalıtımı olarak uygulanabilmekte ve jeneratör sesleri maksimum seviyede kesilebilmektedir. Jeneratör odalarında kullanılacak ses yalıtım malzemeleri, yanmaz nitelikle ve birinci sınıf kalitede doğru malzemelerden oluşmalıdır.

Ses yalıtımı için kullanılacak malzemeler, ürünün niteliğine ve ortamın şartlarına en ideal malzemeler arasından seçilmelidir. İhtiyaçlar doğrultusunda ve uygunluğun mümkün olduğu şartlarda kabin montajının da uygulanması gerekmektedir. Bu kabinlerin üretiminde kullanılan malzemelerin nitelikleri, ses desibel parametrelerine uygun olan yalıtım özelliğine sahip ürünlerle kaplanmaktadır. Jeneratör odası ses izolasyonu, jeneratörlerin ve jeneratör odalarının bulunduğu ve ortamın verdiği imkanlar dahilinde hemen her yere uygulanmaktadır.

Özellikle makine daireleri gibi jeneratörlerin çok fazla kullanıldığı ve gürültü kirliliğinin maksimum düzeyde olduğu iş alanlarında, ses yalıtımının artırılması amacı ile tavan ve duvarlara da iç ve dış yalıtım malzemeleri kullanılabilmektedir. Jeneratörlerin sesinin en aza indirilmesi ve gürültü kirliliğinin azaltılması;kabinlerden dışarıya ses geçişinin azaltılması ya da kesilmesi, tamamen ses izolasyonunda kullanılan malzemelerin kalınlığına ve yoğunluğuna bağlıdır. İzolasyon işleminde kullanılan malzemeler ne kadar kalın ve yoğunsa, ses geçişi de o kadar zorlaşacak ve azalacaktır. Jeneratör odalarına uygulanan ses izolasyonları yüksek frekanslı seslerin geçişini en aza indirerek, gürültü kirliliğinin azaltılmasına imkân vermekte ve çalışma veriminin de artmasına katkı sağlamaktadır.

Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 42 Ürün
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?