Kategoriler
MARKALAR
Ürün Filtreleme
Sünger Ölçüleri
Kalınlık Ölçüsü
Ürün Kalınlığı
Renk
Fiyat Aralığı

Araba Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

·        Ön ve arka çamurluklar

·        Ön Kaput

·        Kapılar

·        Araç Tavanı

·        Araç zemini

·        Bagaj kapağı ve yedek lastik yuvası (stepne)

Araç ses yalıtımı için ek olarak yol gürültüsünü azaltmak adına aracınıza uygun lastik seçimi yapmalısınız ayrıca araç bakımlarını da düzenli yaparak motordan gelebilecek sesleri azaltabilirsiniz.

Araç Ses Yalıtımı Malzemeleri Nelerdir?

1-) Bitüm esaslı ses yalıtım;bu tip ürünler araçlarda oluşan titreşimin sönümlenmesi amaçlı kullanılmaktadır. Metal akşamlarda oluşan titreşimin azaltılması ile araç içerisine giren gürültü de azalma meydana gelir.  Etkisini artırmak için 10 mm rebounded veya akustik süngerler , ağır ses bariyeri ile birlikte kullanılabilir.

2-) Yangın dayanımlı akustik süngerler; Aracın genellikle zemininde veya bagaj kısımlarında kullanılır. Araba ses yalıtımı için olan etkisini arttırmak için kalınlık arttırılabilir. Montaj öncesi bitüm esaslı ses yalıtım matları kullanılması tavsiye edilir.

3-) Sıkıştırılmış geri dönüşüm akustik süngerler; Aracın genellikle zemininde veya bagaj kısımlarında kullanılır.

4-) Alüminyum folyo kaplı yangın dayanımlı akustik sünger; Kaputun altına uygulanır. Aracın motor kısmından gelen gürültüyü ve ısıyı sönümlemek için tasarlanmıştır.  Yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır. Motordan kaynaklı sesi etkili biçimde sönümler. Aracın motor kısmında kaput altında kullanılır.

Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 24 Ürün
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?