0346 221 0 557
  0532 399 05 57
Kategoriler
Para Birimi Seçimi

Binalarda Akustik Proje

          

Her türlü yapı, bina, tesis ve işletmelerin kullanım safhalarında insanların maruz kalacağı içeriden ve dışarıdan kaynaklanan gürültülerin kişilere yaratacağı olumsuz etkileri önlemek üzere bina yapım aşamasında kullanılacak malzemelerin akustik değer ve yalıtım değerlerinin incelenerek uygun malzeme seçimi ve binanın inşasında kullanılacak malzemelerin belirtildiği projedir.

Uzman mimar ekibimiz tarafından binanızın projesi incelenerek uygun ses yalıtımı ve akustik değerleri sağlayacak şekilde bina inşasında kullanılacak olan malzemeler ve uygulamaları projelendirilecektir.

Binaların gürültüye karşı korunması hakkındaki yönetmeliği gereği belediye ve mücavir alan sınırları içerisinde kalan tüm binalarda uygulanması zorunludur. Hazırlanan proje neticesinde bina akustik performans belgesi düzenlenecektir. Bina akustik projesi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

·         Yediden çok katlı binalar

·         Toplam inşaat alanı 2000 m2′ den fazla olan yapılar

·         Özel akustik tasarım yapılması gereken yapılar (konferans salonu, sinema salonu, tiyatro salonu, kütüphane, eğitim kurumları vb.)

·         A veya B akustik performans sınıfını hedefleyen yapılar

·         Birden fazla işlevi olan binalar 


BİNALARIN GÜRÜLTÜYE KARŞI KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK UYGULAMA KILAVUZU

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.